Nedir?

KVK Uyum hizmetimiz iki temel üzerinde yükselmektedir. Bu alanında uzman ekibimiz ve bizzat ürettikleri denetim ve yönetim modeli ile gerçekleştirilir.

Kişisel veriler hukuku, tüm kuruluşların veriyi işleyiş şekillerini ve dolayısıyla bütün bir çalışma modellerini etkiliyor. Clock&Wise ekibi olarak bu yeni şartlara uyum sağlayabilmeniz ve gerekli kurumsal bir dönüşümü yapabilmeniz için yepyeni ve yenilikçi bir denetim ve yönetim modeli geliştirdik. Veri sorumlusu olarak hangi sektörde olursanız olun, hangi büyüklükte olursanız olun kuruluşunuzu, ihtiyaçlarınızı ve bunlardan kaynaklanan riskleri analiz eden modelimizle işlediğiniz kişisel verilere tam olarak hakim olacak ve risklerinizi yönetmeye başlayabileceksiniz.

Kimler Yararlanabilir:

İster gerçek ister tüzel kişi olun, tüm veri sorumluları uzman ekibimiz tarafından, kendi geliştirdiğimiz modelle sunduğumuz KVK Uyum hizmetimizden yararlanabilir.

Biliyor Muydunuz?

Kişisel veri hukukunun temeli verisi işlenen gerçek kişiye bu konuda şeffaf ve doğru bilgi vermekten ya da yasal ifadesi ile aydınlatmaktan geçmektedir. Bu yüzden aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirmemek 9.013 TL ile 180.264 TL. (2020 yeniden değerleme oranları uygulandıktan sonra) idari para cezası ile sonuçlanabilmektedir.

KVK Uyum Hizmet Kapsamı

KVK Uyum Hizmeti kapsamında yenilikçi denetim ve yönetim modelimizi ve onun üzerine kurulan 4SİGMA Risk Tabanlı Veri Güvenliği Yönetim Yazılımımızı kullanan ekibimizden veri koruma uzmanlarımız, kuruluşunuzu 360 derecelik bir incelemeden geçirir. Bu sayede tamamen kuruluşa göre özelleştirilmiş çözümler üretebiliriz. KVK Uyum hizmeti ile;

  • Kuruluşunuzun durumu tespit edilecek,
  • Kuruluş olarak sahip olduğunuz temel fonksiyonlarınız belirlenecek,
  • Her fonksiyonunuzla ilgili olarak hangi taraflarla veri alışverişi yaptığınız tespit edilecek,
  • Her bir tarafın hangi verilerini işlediğiniz belirlenecek,
  • Her bir tarafla kişisel veri alışverişi yapmanıza sebep olan faaliyetleriniz sıralanacak,
  • Her bir faaliyetin sebep olabileceği kişisel veri riskleri belirlenecek,
  • Her bir tarafla olan veri alış verişinizden kaynaklanabilecek riskleri önlemek için uyum ve kontrol belgeleri üretilecek,
  • Her bir fonksiyon, taraf ve faaliyetten kaynaklanan risklerinizden oluşan bir RİSK Karnesi oluşturulacak,
  • Tüm bu süreçleri tam olarak gözlemleyip, kontrol edebilmeniz için önerilerimizi de içeren nihai bir RİSK Raporu oluşturulacaktır.
Neden Clock&Wise ?
Bizi tercih etmeniz için önemli sebepler
Uluslararası Vizyon

Günümüzde veriler saniyeler içinde tüm dünyayı dolaşabiliyor. Bu yüzden kişisel verilerin korunması sınır aşan bir sorundur. Uluslararası tecrübemizle sınır aşan sorunlarınıza çözüm bulabiliriz.

Çok Disiplinlik

Kişisel verilerin korunması yönetimin, hukukun ve tekniğin birleşiminden oluşmuş çok disiplinli bir sorun alanıdır. Çok disiplinli ve tecrübeli ekibimizle kurumunuzun ihtiyaçlarını daha iyi anlıyoruz.

Uzmanlık

Yönetim, hukuk ve teknik alanlarında uzman ve tecrübeli ekibimizle karmaşık veri sorunlarınıza analitik yaklaşımla pratik çözümler üretebiliyoruz.

Yazan, Çizen Ekip

Clock&Wise olarak kişisel verilerin korunması ve veri güvenliği bizim için yüzeysel bir iş değil. Konuya bilimsel olarak da bakıyor, sürekli düşünüyor ve üretiyoruz.

KVBlog

Clock&Wise olarak farklı sektör ve alt alanlarla ilgili olarak ürettiğimiz şimdiden yüzlerce sayfayı bulan içeriğe blogumuzdan ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Bulut Uygulaması

Kuruluşların karmaşık veri süreçlerini yönetebilmeleri için ürettiğimiz, risk odaklı ve 360 derece yönetim imkanı sağlayan bulut uygulamamızla işleriniz çok kolaylaşacak.

Sertifikalandırma

ISO 27001 denetçisi ekibimizle bilgi güvenliği alandında uluslararası kabule sahip bir sertifika almanıza yardım edebiliriz.

Özelleştirilmiş Çözümler

Her sektör ve her kuruluş, farklı kişisel verileri, farklı yoğunlukta ve farklı şekillerde işliyor. Bizim için her danışanımız farklıdır ve kendine özgü çözümler ister.

Bize Güvenenler

Türkiye'nin Lider Markaları Bizi Tercih Ediyor

Sıkça Sorulan Sorular
Bir Türk firması olarak GDPR beni de etkiler mi?
Asıl yürüttüğünüz faaliyet başka kişi ve kuruluşların verilerini işlemek bile olsa kuruluş olarak kendi faaliyetlerinizi yürütürken, çalışan, müşteri, tedarikçi vb. gerçek kişilerin verisini işliyor olacağınızdan aynı zamanda bir veri sorumlusu sayılacaksınız. Bu sebeple sizin de diğer veri sorumluları gibi KVK uyumlu olmanız kişisel verilerden kaynaklanan risklerinizi azaltacaktır.
Bir kişiyle doğrudan ilişkilendirebilen her türlü bilgi (adı, soyadı, telefon numarası, saç rengi, araç plakası, konum bilgisi vb.) kişisel veridir.
Kişisel veri kuruluş olarak faaliyetlerinizi yürütmek için temas kurduğunuz gerçek kişilerin tamamına ait olan verilerdir. Müşteri, çalışan, çalışan adayı, tedarikçi, ortak vb. gibi farklı türlerde de olsa mutlaka kişisel veri işliyorsunuz. Kendi amaçları için kişisel veri işleyenler veri sorumlusu sayılacağından kaçınılmaz olarak KVK uyumu konusunu düşünmeniz gerekecektir.
Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiler veri sorumlusu sayılır.