Nedir?

Kişisel veriler iş hayatının her alanında ve gündelik faaliyetlerin her anına etki eden dinamik bir konu olduğundan KVK konusunda uyum sağlamış olsanız bile devam eden süreçte yepyeni sorunlarla karşılaşabilir, veri ihlalleri yaşayabilir veya veri sahiplerinden gelen başvurulara cevap vermek durumunda kalabilirsiniz. Öte yandan kişisel veri süreçlerinin dinamikliği KVK Kurulu tarafından verilen kararların takip edilmesini ve ilgili kararlardan ortaya çıkan sonuçların kuruluşa etkisinin de değerlendirilmesini gerektirir.

Kimler Yararlanabilir:

KVK Uyum sürecini tamamlamış ve KVK yeterliliği sağlamış tüm kurum ve kuruluşlar yararlanabilir.

Biliyor Muydunuz?

Bir veri ihlali yaşadığınızda durumu Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na, verileri ihlal edilen veri sahiplerine ve ilgili taraflara 72 saat içinde bildirmeniz gerekmektedir. Veri ihlal bildirimini geciktirirseniz veri ihlalinin dışında bir de geç bildirim yüzünden idari para cezası ile karşılaşabilirsiniz.

KVK Destek Danışmanlığı Hizmeti Kapsamı

KVK Destek Danışmanlığı Hizmeti kapsamında;

  • veri ihlal bildirimi durumlarında acil görüş taleplerinize cevap veriyor,
  • veri sahiplerinin 30 gün içinde cevaplamanız gereken başvuruları konusunda görüş sunuyor,
  • veri aktarımı yapacağınız taraflarla yapacağınız sözleşmeleri kontrol ediyor,
  • temel veri koruma belgelerinde yapılacak değişiklikler konusunda önerilerde bulunuyor,
  • size gönderilen sözleşme ve belgeleri kontrol ediyor,
  • Kurul kararlarını takip ediyor ve sizi etkileyecek kararlar olduğunda sizi bilgilendiriyoruz.
Neden Clock&Wise ?
Bizi tercih etmeniz için önemli sebepler
Uluslararası Vizyon

Günümüzde veriler saniyeler içinde tüm dünyayı dolaşabiliyor. Bu yüzden kişisel verilerin korunması sınır aşan bir sorundur. Uluslararası tecrübemizle sınır aşan sorunlarınıza çözüm bulabiliriz.

Çok Disiplinlik

Kişisel verilerin korunması yönetimin, hukukun ve tekniğin birleşiminden oluşmuş çok disiplinli bir sorun alanıdır. Çok disiplinli ve tecrübeli ekibimizle kurumunuzun ihtiyaçlarını daha iyi anlıyoruz.

Uzmanlık

Yönetim, hukuk ve teknik alanlarında uzman ve tecrübeli ekibimizle karmaşık veri sorunlarınıza analitik yaklaşımla pratik çözümler üretebiliyoruz.

Yazan, Çizen Ekip

Clock&Wise olarak kişisel verilerin korunması ve veri güvenliği bizim için yüzeysel bir iş değil. Konuya bilimsel olarak da bakıyor, sürekli düşünüyor ve üretiyoruz.

KVBlog

Clock&Wise olarak farklı sektör ve alt alanlarla ilgili olarak ürettiğimiz şimdiden yüzlerce sayfayı bulan içeriğe blogumuzdan ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Bulut Uygulaması

Kuruluşların karmaşık veri süreçlerini yönetebilmeleri için ürettiğimiz, risk odaklı ve 360 derece yönetim imkanı sağlayan bulut uygulamamızla işleriniz çok kolaylaşacak.

Sertifikalandırma

ISO 27001 denetçisi ekibimizle bilgi güvenliği alandında uluslararası kabule sahip bir sertifika almanıza yardım edebiliriz.

Özelleştirilmiş Çözümler

Her sektör ve her kuruluş, farklı kişisel verileri, farklı yoğunlukta ve farklı şekillerde işliyor. Bizim için her danışanımız farklıdır ve kendine özgü çözümler ister.

Bize Güvenenler

Türkiye'nin Lider Markaları Bizi Tercih Ediyor

Sıkça Sorulan Sorular
Bir Türk firması olarak GDPR beni de etkiler mi?
Bir kuruluş veri ihlali yaşadığında yasaya göre en kısa sürede KVK Kurumuna bildirimde bulunmak zorundadır. KVK Kurulu daha sonra verdiği bir kararla bu süreyi 72 saat ile sınırlandırmıştır.
Veri ihlallerinde verilecek cezalarda ihlalden zarar gören gerçek kişi sayısı, kuruluşun aldığı idari ve teknik tedbirlerin zararı önleme konusunda ne kadar etkili olabildiği gibi pek çok farklı unsur dikkate alınarak değerlendirme yapılmaktadır.